V Guerrieri Creative Commons License 2008.04.24 0 0 9208
Szerintem azért nem jelentenek semmit ma már, mert ami jobboldalnak nevezi magát, az is baloldali, meg jobboldali is, meg ami baloldalinak nevezi magát, az is baloldali, de közben egy kicsit jobboldali is, mikor milyen kérdésben melyik válasz mozgósíthat legtöbb embert szavazásra. Az ideológiák már rég elvesztek, összezavarodtak és szerintem meg is buktak. De ennek a résznek szerintem nem kéne, hogy köze legyen a focihoz.


A lelátón viszont engem az érdekel, hogy az én városom, az én csapatom, klubom képviseli magát egy másik város csapata, klubja ellen. Labdarúgásban. Mindig szerettem volna, ha eközben nem Nagy-Magyarország zászlókkal telerakott kerítések mögött kéne állni. Én fociszurkoló vagyok. A politika pedig nem érdekel, és nincs is köze ahhoz, hogy 2 x 11 ember két város képviseletében focizik egymással. Számomra a mai napig érthetelen, hogy miért skatulyáznak be táborokat politikai hovatartozás szerint, mikor a tábor heterogén összetételű ilyen szempontból, ráadásul a szurkolás minősége nem függ össze ezzel. Miért nem kérdezi meg senki, hogy "jól hallottam, hogy a rómások jazz rajongók, míg a laziósok klasszikus zene fanok? Vagy a laziósok horrorfilm-kedvelők, a rómások meg musical-esek?"
Most nem tök mindegy, ha a fociról beszélünk?

Na de ez az én szubjektív véleményem.
Előzmény: kabsz (9203)