Mici Maci Creative Commons License 2008.04.22 0 0 topiknyitó
Rendelkezhetünk arról, hogy az adónk 1% -a hova kerüljön: az első egy százalékot valamely non-profit szervezetnek utalhatjuk, a második egy százalékot pedig vagy egy egyháznak vagy valamelyik költségvetési előirányzat számára.

Ezt a rendelkezést május 20-ig tehetjük meg (addig kell beérkeznie az APEH-hez a rendelkezésünknek).

Többféleképpen is lehet rendelkezni az 1 %-ról. Én itt most azt a módszert ismertetem, amelyik független az adóbevallástól.

Ennek módja a következő:
1. kitöltünk egy nyilatkozatot arról, hogy melyik non-profit szervezetnek küldjük az első egy százalékot:
A nyilatkozat egy lap, aminek a következő a tartalma:
- rajta van kötelezően a non-profit szervezet adószáma
- opcionálisan feltüntethetjük a non-profit szervezet nevét (a PONTOS nevét)

2. kitöltünk egy nyilatkozatot arról, hogy melyik egyháznak vagy költségvetési előirányzatnak küldjük a második egy százalékot:
A nyilatkozat egy lap, aminek a következő a tartalma:
- rajta van kötelezően az egyház vagy költségvetési előirányzat "technikai száma"
- opcionálisan feltüntethetjük az egyház vagy költségvetési előirányzat nevét (a PONTOS nevét)

3. a két kitöltött nyilatkozatot betesszük egy borítékba, és elküldjök az APEH-nek.
A borítékkal kapcsolatban a következőket KÖTELEZŐ betartani:
- ha budapesti lakosok vagyunk, a borítékon a cím a következő legyen:
APEH Közép-magyarországi Regionális Igazgatósága
1438 Budapest, Pf. 511
- normál méretű postai boríték legyen (A4-es oldal negyede, vagyis A6-os méretű)
- ne legyen hajtogatva a bele tett nyilatkozatok egyike sem
- ha két nyilatkozatot teszünk (az adónk első illetve második egy százalékáról is), azt célszerű egy borítékban eljuttatni
- a boríték hátoldalán legyen rajta az adóazonosító jelünk
- a borítékot a leragasztás mentén átnyúlóan átlósan, olvashatóan írjuk alá

(én még feltüntettem a boríték hátoldalán az alábbi kettőt (bár ezek nem kötelezőek):
- a feladót (név + cím)
- "rendelkezés adó 1+1 százalékáról" szöveget (utalva arra, hogy mi van a borítékban)
)

Itt van két link, amiről letölthetsz az első illetve a második egy százalékról tehető nyilatkozatokhoz egy-egy formanyomtatványt:
http://micimaci33.extra.hu/elso_egy_szazalek_nyomtatvany(non-profit_szervezeteknek).pdf
http://micimaci33.extra.hu/masodik_egy_szazalek_nyomtatvany(egyhazaknak).doc