ludmi Creative Commons License 2008.04.15 0 0 28668

Sziasztok!

Irtónagy kérésem lenne: olyan kisokost keresek, amivel ki tudom számolni, hogy radiátoros fűtésnél mekkorika radiátorok mellett tudom kihasználni a kondenzációs kazán előnyeit?

 

64 nm-es lakásban lecseréljük a konvektorokat és a villanybojlert, ajánlatban kombi, turbós falikazánt kaptunk. Aztán utánaolvastam, és megtaláltam ezt a kondenzációsat, és úgy látom jobb.

Egy cikk alapján azt is gondolom, hogy még akkor is jobb (bár a készülék drágább), ha 90/70-nel megy, mert itt azt írja: de a kondenzáció csak az átmeneti őszi-tavaszi időszakokban jelentkezik, mikor a rendszer hőmérséklete megfelelően alacsony. A tapasztalatok szerint ez az időszak a fűtési idény mintegy 30-35%-a. Szóval nem kapom meg a 107-110%-ot, de vmit mégis...

 

De én a legtöbbet szeretném, ha futja. Ezért érdekel, hogy mekkora radiátor kellene nekem a maximum nyereséghez?

 

Amit tudok, az a helyiségek mérete, és a sima kombicirkóhoz ajánlott radiátor-méretek:

1. 4*4,8m (ajánlott: 600*1600)
2. 4,5*3,7 m (ajánlott: 600*1600)

3. 2,8*2,5 m (ajánlott: 600*1000)

4. 3*2,8 m (ajánlott: 600*800)

 

És szeretnék radiátor ügyben is okosodni: a Kermi Therm X2 az igaz, megéri, vagy csak mese? Mert már azt is mondták nekem, hogy nemigaz :oO

 

Előre is köszönöm, és ha valami nagyon butát írtam, akkor bocsánat.