Solymár polgármester Creative Commons License 2008.04.03 0 0 14174

 

Szervusztok!

 

Hamarosan felrakom a honlajainkra (solymar, ske, szk)

a veszélyes hulladék gyűjtési akciót.

No meg szólok "hirdetőtáblának" is.

 

Rövid válaszok:

 

SKE:

 

Még nem számoltam össze mennyi gumilap van,

de ma nem is lesz időnk rá, mert VíghBéláék 100 felé szaladgálnak,

veszélyes fát vágnak, szemetet szednek, no meg valami idióta egy biciklit (!) rakott fel a Szél hegy háromszögelési pontjára és összetörtek ott a keresztek körül egy halom sörösüveget is, azt is rendbe kell rakni.

 

 

m-adri:

 

Sajnos az a sétány is Magyar Közút terület. Mivel a Magyar Közút  (leánykori nevén PEMÁK) állandó átszervezés alatt van ők is csak futnak az események után.

Béláék kaszálják a területet igyekszünk rendberakni, de végleges megoldáshoz

sok pénz kellene. Most épp a vízlevezetés rendezését tárgyalom a mérnökökkel.

Sok fapótlást ír elő a PH, egyszer telepítünk oda egy rendes fasort.

Az ELMŰ sajnos veszélyelhárítás címén jogosult ágakat visszavágni.

A földkábel jó lenne, most fordult hozzánk az ELMŰ egy bővítési igénnyel, ha műszakilag megoldható akkor kötelezzük, hogy egyben telepítse föld alá a jelenlegi 20 kV-os vezetéket is.

 

 

A "falu végén" (Sztiván felé) az idén valószínűleg meg tudom csinálni a járdát,

a pénz megvan rá. A terepet elő is készíttettem a falugazdászokkal.  A vízlevezetés

lesz itt is a fő gond. (Pilisszentiván rárakta járdáját az egykori árokra, ha ezt mi csinálnánk egyből itt balhézna 3-4 hatóság). 

 

Szkitty:

Hát eltartott (a zebrafestés) egy darabig ez is a PEMÁKkal, de végre megcsinálták ...

A táblának utánanézek. A fényvisszaverős "jancsiszögeket" is csak a kezelő

engedheti be az útra (az Orgona utcánál ezt a Közl. felügyelet elő is írta a torkolat építésénél, jól meg is ugrottak  a költségek...).

Vannak nagyon jó napelemes rendszerek, ahol még LED-ek is villognak az átkelőnél

megkérdezem mennyibe kerül.

 

 

 

Öreghalász:

 

Egy nyílt árverést nem lehet "faggyúzni",  feltéve ha a meghirdetés során nem okoskodnak bele túl sokat és elég széleskörben van hirdetve.

Láttam már én is olyan árverést, ahol az árverési hirdetmény a városi lapban

1 nappal a licit előtt jelent meg.  

 

 

 

Szente Kálmán

Előzmény: szkitty (14170)