szalmatulaj Creative Commons License 2008.03.15 0 0 221

Rég jártam erre, olvasgatok és várom a fejleményeket, de ezt nem tudom szó nélkül hagyni.
Annyira rég, hogy már nem érvényes a jelszavam.

Kedves Rita!
Hogyan is van ez? Megcsináltál egy tenyésztési szabályzatot, amit nem tartasz be? Az elnökségi tagnak példát kellene mutatnia vagy nem?
Úgy befedeztetted az egyik kutyádat, hogy nem volt se szüréseredménye, se tenyészszemle eredménye! Mellesleg a szűréseredmények még most sincsenek meg, de hamarosan elleni fog.
A kan is megérne egy misét.  Ezek tények, nagyon jól nyomon követhető tények!!!!
Nagyon sűrgős volt ez az alom, nagyon kellett a pénz, ez előző almokból nem lett annyi kiskutya, hogy legyen elég bevétel! 
A gyengébbek kedvéért!
Úgy fedeztetted Piet, hogy nem tudtad, milyenek a szüréseredményei és nem volt tenyészszemlén se. A tenyésszemlét már vemhesen csináltattad meg.
Nem a szűréseredmények alapján választottad a kant, ahogy azt előírtad a szabályzatodban és a tenyészeted vállalásában.

idézem:
 "A szuka és a kan tenyészthetőségének bizonyítása:
egy érvényes
tenyészszemlével, és egy tenyészthető eredményt kimutató HD és ED vizsgálati lelettel történik,"
 
Ebből egy szót se tartottál be! 
ÉRVÉNYES!!!!!!!!!!! Annak a kutyának semmilye nem volt érvényes, nem fedeztethetted volna be!
Ez a szekció szabályzata, Te csináltad!

"A ~Peppe Nero Kennel~ kizárólag minöségi kutyákkal tenyészt.
Ahhoz, hogy nálunk egy kutyát tenyésztésbe vegyünk, komoly kritériumoknak kell megfelelnie:
-leszűrt csípő, könyök, térd melynek eredménye 1-es vagy 2-es  (mentes vagy majdnem mentes)-tenyészszemlén való részvétel és elért
(Tenyésztésre kiemelt, Tenyésztésre javasolt) eredmény"

Ez meg a saját vállalásod a weblapodon! Azért nem bírom ki, a térd (patella) szűrésnél nincsenek fokozatok.
Ezt már írtam az előzőekben is, hogy hemzseg a hibáktól a tenyésztési szabályzat, miért is lenne más a saját vállalásod! Olyan nevetséges szakmai hibákat ejtesz,
ami a nagyfokú hozzá nem értésedet villantja ki! Aki egy kicsit is konyít a tenyésztéshez, az azóta fetreng a röhögéstől és persze veri a fejét a falba,
hogy egy ilyen ember bármibe is beleszólhat!

Egyiket se tartottad be!
Elég hamar köpted szembe saját magad!
Továbbiakban: no comment....