LianaSoroksár Creative Commons License 2008.03.10 0 0 186

Nem bizti, h csak képességeken múlik. Elég érdekes leendő városunkban a házszámozás. Minden földhivatali papír, térkép, helyszínrajz stb. szerint 43 a házszámunk. Ehhez képest az egyik szomszédunk 43, a másik 47, 45 pedig sehol... Miután adásvételi szerződésünk is 43-ra szól, ide kéne bejelentkeznünk is, de hát ott már mások is laknak :-) Felhívtam ma a Hivatalt, hogy mi a teendő. Nagyon udvarias, segítő ügyintézővel beszéltem, aki elmondta, hogy össze-vissza vannak számozások, utcák, ezért idén az egészet felülvizsgálják és rendezik. Addig pedig hrsz-ra adják ki a lakcímkártyákat. Érdekes lesz, mert az ELMÜ meg 42/2-re kötött velünk szerződést, lakcímkártyánkon egy hrsz. lesz, házszámunk 45, tulajdoni lapunk 43 és így tovább... Hát nem unalmas az élet D.v-ban :-) A postás viszont már két levéllel is megtalált, pedig nem nagyon szokhatta még nevünket...

 

A hivatalban az anyakönyvvezetővel is beszéltem ma, ő is nagyon kedves volt telefonban, de  a központos is udvariasan jelentkezik be. Szóval Hivatal egyelőre jelest kapott.

 

Más. Egyre gyakrabban megyünk HAZA, s a nyugati ltp. környékén egyre áthatóbb a bűz. Ugye ez nem ér a régi faluig?!