cettia Creative Commons License 2008.02.29 0 0 77791
Az talán túlzás, hogy értenék hozzá, de próbálok informálódni.

Sajnos nekem sem volt időm elvégeztetni az említett vizsgálatokat, mert gondolván, hogy kiderült a bajom, menni fog minden, mint a karikacsapás.
Aztán decemberben megvolt az 1. stimu és ET, de nem sikerült. Épp 12 napja volt a fagyis beültetés és még nem tudom az eredményt, bár eléggé aggódom.

De én is elhatároztam, hogy utánajárok a lehetséges okoknak.

1. endokrinológus:
A www.pcos.hu weblapon meg lehet találni azoknak az orvosoknak a nevét és elérhetőségét, akik komolyabban foglalkoznak az inzulinrezintencia problémával.

De sokan voltak Bp.-en a Mens-Mentisnél is, nekik is van honlapjuk, itt mindenképpen fizetni kell érte.

Ha bele akarsz vágni, arra számíts, hogy az orvosok többsége nem akar vele foglalkozni.

2. genetika, immunológia:
Nem tudom hova való vagy, nekem a zalaegerszegi kórház főorvosnőjének a tel.száma van meg, aki állítólag nagyon lelkiismeretesen végigviszi a vizsgálatokat
+ a cikk, amit ajánlottam, ennek még utána fogok járni, hogy megy ez

HA VALAKI ESETLEG TUDNÁ, kérném ossza meg az infót!

3. toxoplazma:
Egyszerű vérvizsgálattal megy

4. méhnyák vizsgálat:
ezt majd a dokimtól fogom megkérdezni

Azt írod, hogy azt mondták a laparoszkópia fölösleges? Először nálam is úgy tűnt, de a doki felvetette, ha esetleg több alkalommal sem sikerülne, akkor erre is szükség lehet, aztán azt mondta, hogy tul. képp. az elején is túleshetünk rajta, így is lett és hálás is vagyok érte. De nem akarok okosabb lenni az orvosodnál, lehet, hogy van oka, hogy ezt mondta. Bár elég drága beavatkozás. Szerintem kérdezz rá.

5. pajzsmirigy:
Szerintem is nézik több hormonértékből is valószínűleg akkor érdemes elindulni ezen a nyomon, ha ezeknél volt gond.

Mindezeket, kérlek avval a fenntartással fogadd, hogy nem vagyok orvos, csak az a bizonyos minden fűszálba való kapaszkodás hajt.
Előzmény: Enikőaliz (77788)