cettia Creative Commons License 2008.02.29 0 0 77785
Szia Enikőalíz!

Leginkább saját tapasztalatomat tudom Neked leírni. Nálunk is minden ugyanígy indult Tapolcán: kevés sperma, petevezetők átjárhatók csak mi nem vágtunk bele a ott rögtön a lombikba. Egy kis türelmi időt hagytunk magunknak.

Aztán miután a türelmi idő lejárt: 1,5 év, mégis inkább a pécsi klinikára mentünk, ahol kissé alaposabban kivizsgáltak bennünket: laparoszkópiás vizsgálattal derült ki, hogy én sem vagyok rendben, endometriózisom van, amit meg is műtöttek
sőt a hormoneredményeimben is volt egy kis korrigálni való.
Szerintem, ha a 3.-on vagytok túl eredmény nélkül, gondolkozz el az itt köztünk is sokat tárgyalt egyéb kivizsgálásokon, ezek nagy részére valószínűleg nem fog küldeni a dokid, persze konzultálni azért érdemes. Gondolok itt: immunológiai viszgálat (evvel kapcsolatos, amit legutoljára feltettem az IVF hasznos topikba, toxoplazma, méhnyák vizsg., genetika, pajzsmirigy vizsgálat, endokrinológiai + inzulin értékek vizsgálata.

Nagyon sok, ezen és az optimista topikon író lánynál kiderült, hogy talán ez lehetett az ok, hogy nem tapadt meg az embrió:((

Ezzel persze nem Tapolcáról akartalak lebeszélni.

Üdv
Előzmény: Enikőaliz (77784)