Blende Creative Commons License 2008.02.25 0 0 3535

 

 

Szia!

 

Köszönöm! :)

 

Szerintem egy nap elég rá.

 

Mi Cascais felé kezdtünk mert a villamos múzeumot meg akartam még nézni és úgy esett útba.

Visszafele irányban sem gond. A vonatok kb. 10-20 percenként járnak a busz pedig ami Sintra és Cascais között jár nagyjából 60-90 percenként.

Szóval a busz a szűk keresztmetszet.

 

Ha Sintrában akarsz kezdeni és a belvárosban laksz a Rossio pályaudvarról indulnak a vonatok kb. 10 percenként.

 

A 12 EUR turista kártyát ne vedd meg. Szerintem nem éri meg. Az összes jegyet kb. 6-7 EUR ból megúszod.

A Rossio-Sintra jegy 1.65 EUR Kb. Budapest-Esztergom távolság. 40-50 perc vonattal.

 

Sintra nekem nagyon tetszett érdemes ott elleni egy darabig.. :)

 

A Cabo da Roca-n mi kb. másfél órát voltunk. Mentünk az egyik busszal és a következővel tovább. Ez úgy pont elég volt, de ha szép az idő akár még egy belefér. Séta a sziklákon vagy át a következő kis faluba. Nagyon hangulatos.

 

Cascais egy drága fürdőváros kicsi és szerintem nem túl szép strandal drága boltokkal. Mi csak egy órát voltunk ott. Egy szép elegáns üdülőhely. Nem az én világom.

 

A vonat innen vissza Liszabonba szintén nem több 1.5 EUR nál.

 

Egy nap alatt szerintem kényelmesen körbejárható!

 

Az eredeti terv nekünk egy kabrió bérlés volt de az idő nem volt kegyes ezért ezt lemondtam és másnap ezt a vonat+busz kombinációt csináltuk.

 

Azért lett volna jó a kocsi mert sok aranyos kis hely van útközben ahol szívesen megálltam volna. Így meg kötve vagy a buszhoz ami relative ritkán is jár.

(804-es ha jól emlékszem...)

 

Szóval még én az autót is megfontolnám a helyedben. Kicsivel drágább de nagyobb szabadságot ad és több élményt. (egy alap kategória 20 EUR körül van /nap + biztosítás cca. 10 EUR + benzin) A kabrió persze kicsit drágább lett volna de hát szülinap.. :)

El tudod kerülni a zsúfolt túrista helyeket stb.

 

 

 

Előzmény: rekoka (3531)