Stylist Creative Commons License 2008.02.22 0 0 27177
Talán kicsit off topic itt, de csak pár szó Koszovóról: Engem őszintén szólva meglepett az az aránytévesztés, ami a szerbeket jellemzi Koszovóval kapcsolatban! Jó, értem én, hogy ősi föld, meg kultikus hely, stb, de könyörgöm: a lakosság 95% albán, és amúgyis kimondottan gyűlöli őket. Ráadásul az egész Koszovó egy szemétdomb, egy cigányputri amelyet alig titkoltan egy drogmaffia irányít. Mégis ezért lázadnak, törnek-zúznak, stb. Ugyanakkor, csont nélkül benyelték Montenegro kiszakadását tavaly. Pedig szerintem az volt nekik az igazi tragédia, mert ezzel elvették Szerbia utolsó tengeri kijáratát is. Ennek fontosságát kár részletezni, gazdasági, kereskedelmi, turisztikai szempontból egyaránt. No meg katonai szempontból is, hiszen az orosz utánpótlás így elég nehezen biztosítható, mivel egyébként fegyverszállítási embargó van érvényben Szerbia ellen. Tehát orosz katonai szállítógépeket az USA-hoz húzó, vagy a kegyeit kereső balkáni szomszédok közül egy sem fog hagyni átrepülni a területén. Viszont, ha lenne tengeri kikötőjük, akkor orosz teherhajókat senki sem merne megállítani, különösen, ha 1-2 romboló is kísérné őket. De az egykor sokszáz kilométeres tengerparttal büszkélkedő Jugoszláviából, egy igazi land-locked országgá sikerült magukat lezülleszteni, ennek minden hátrányával együtt...
Üdv: