M.Zoli Creative Commons License 2008.02.18 0 0 27060

Udv.

 

Akkor is irtam, hogy ezekben a feladatkorokben tud az alakitani, mert ezekre volt tervezve, gyakorlas es konnyu csatagep szerepre. Azt, hogy a csehek meglehetosen dragan ajanlottak, mar hallottam mashol is. A volt Szuban tobb, mint ezer, ha nem tobb ezer kerult ki osszesen az L 39-bol, amibol jelenleg nehany 100 hasznalhato jelenleg, de ez nem biztos hogy pontos informacio, csak az emlekezetemre tudok most hagyatkozni. Az oroszok azert sem fognak jelenleg L 159-et venni, mert ott van a sajat gepuk a JAK 130-as, ami orosz-olasz kooperacioban szuletett, es ha jol tudom 200 db-ot keszulnek belole venni a kozeljovoben. Erdekessegkent megemlitenem, hogy jelenleg a legcsavaros konnyu tamado gepeknek van egy kissebb reneszansza, EMB 314 Super Tucano, Pilatus PC 9, egyebek. Mondjuk a magyar legiero el tudna viselni egy tucatot, mondjuk ebbol a Pilatusbol. Viszont targytalan a felteves. Meg annyit ezekhez a legcsavarosokhoz, azonkivul hogy " szegenyebb " orszagok legierejeinel mostansag kedveltebb lett, viszont tudtommal az USAF is tervez beszerezni a PC 9 sajat licensz valtozatabol 20-at, mivel az alacsony intenzitasu haborukban olcson tudnak bizonyos feladatokat teljesiteni.

 

Udv.

Előzmény: Stylist (27057)