Bigjim2 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 354
Én is egyet értek persze azzal, hogy sokat kell beszélni a környezetvédelemről. Mindössze az nem tetszik, hogy mindent az éghajlatváltozás számlájára írnak, pedig rengeteg komoly probléma van még. Persze, főleg a fejlett világban jelentősen csökkent a fajdiverzitás, jelentős mértékben átalakították a környezetet. Mindennek az ember az oka, nem feltétlenül az éghajlatváltozás. Tudom, hogy egy kis hőmérsékletváltozásnak is hatalmas következményei lehetnek, de maga az éghajlatváltozás ténye ellen nem sokat tudunk tenni, függetlenül attól, hogy mi okozzuk-e vagy sem, most már késő ezen vitatkozni, mert nem fog csökkenni az üvegházgázok kibocsátása, nincs rá politikai akarat, vagy csak kevés. Viszont fel lehetne rá készülni, csökkenteni lehetne a hatásokat, de sajnos erre is kevés a hajlandóság. Rengeteg dolgot kéne tenni ezen kívül még a környezetért, a hulladékraktározáson, a génmódosított növények termesztésének szigorúbb szabályozásán át még ezer dolgot. Tömérdek faj kihalásáért az konkrétan az emberi tevékenység a felelős, és nem pusztán az éghajlatváltozás. A baj meg az, hogy hiába tudunk ezekről a dolgokról, amíg a pénz beszél, a környezetterhelő eljárások és megoldások gazdaságosabbak lesznek, mint bármi más, addig egy kormány sem lesz hajlandó lemondani a gyorsabb gazdasági fejlődésről (ld. Kína) a jővő generációk javára. Ez a gond. Annyiban jó, hogy a klímaváltozás ennyire a középpontba került, hogy sok pénz kerül ebbe a szférába, csak sokan ezt sem arra költik el, amire igazán kellene, hanem arra, ami nekik a legtöbb hasznot hozza, aztán megint ugyanott vagyunk ahonnan elindultunk. Az a baj, hogy maga a környezetvédelem is nagy biznisz lett, és sokan nem is gondolnak rá másképpen. Hogy mit lehetne tenni, azt persze én sem tudom, csak itt okoskodok :(