SolymáriKörnyezetvédőkEgy Creative Commons License 2008.02.12 0 0 13475

Kedves Tibor!

 

Megpróbálok kérdéseidre korrekt válaszokat adni.

 

1/ A kivágott fásszárú növények FÁK (voltak).

 

Fa= A fa évelő, nagyméretű és kisméretű, fás szárú növény. Noha erre nincs pontos meghatározás, általában legalább 6 méteres teljesen kifejlődött magasságot értünk alatta és azt is, hogy ágai legyenek, amelyek a törzsről (vagyis valamennyivel a talaj szintje fölött) ágaznak le.

A legtöbb növényhez képest a fák hosszú életűek. Néhány fajuk 100 méter magasra is megnő és többezer évig él.

A fák fontos részei a természeti környezetnek, mert megakadályozzák a talaj erózióját, terméseik mezőgazdasági értéke nagy lehet és esztétikai értékük is jelentős. A fák anyaga fontos építőanyag. A fák fontos szerepet játszanak a különböző mitológiákban is.

 

(forrás: http://hu.wikipedia.org/wiki/Fa)

 

2/ Igen, gondolkodnunk kéne. Nekem is, Neked is, és Mindenkinek. Ha kivágjuk a fákat, mi marad?...

 

3/ Nem igazán értelek. Ha nem szeretsz lombot seperni, füvet nyírni, utálod a fákat minek költöztél falura?...

 

4/Nem szavaztam meg a Turista utcát, mivel semmi közöm hozzá. Mellékesen az én kocsim is poros, saras. Ha nagyon koszos már, le szoktam mosni. (Nem az utcán...)

 

SKE

Előzmény: bp0414 (13471)