sziporka66 Creative Commons License 2008.01.31 0 0 2765

Én az 1-ső műtétem után a gerinc orvos javaslatára keztem el kerékpározni és sifutógépezni. Ezután következett a térd és a csigolya kopás. A 2-dik mütétem elött már ki voltam irva térd mütétre, de a gerincem bekrepált és müteni kellett. Gerinc mütet után ismét elkezdett fájni a térdem injekció stb, ismét kiirtak térd mütétre: mielött menni kellet volna ismét gerinc mütét. Gerinc mütét után  ismét injekció stb és mos került rám a sor junius óta. Már azon imádtkoztam nehogy a gerincem bemondja az unalmast (a gerinc teljesen kiszámithatatlan). Attol függetlenül hogy most a gerincem szinte tökéletesen jo, de nem tenném tüzbe a kezemet érte.Ugyanis egyik nap még tökéletes aztán lehajolok és ugy maradhatok.Én azota merem ajánlani a Rezsit, mert ő még nekem nem okozot gondott, mint a többi sport.

Sőt javitott. Sajnos halgattam az orvos tanácsara, hogy mit sportoljak.

Az ortopéd orvos meg azt monta ezzel koptattam a térd és a gerinc csontokat és porcokat. Amugy a térd mütét sokkal sokkal fájdalmasabb mind a gerinc mütéteim.Szerintem 6-hét intenziv pihenés (csak pihenés). Aztán utána nagyon lassan a Rezsivel, ismét kezdhetek mindent elölröl, ismét egy ujjab kihivás az élettöl. Mindenkinek azt ajálom inkább tornazzon és ússzon,  mert akkor nem lesz térd kopása. A futás sífutógépezés, kerékpározás még az egészségeseknek is térd és csipö gondot okoz. Én 1x szer probáltam a fútást,  utána 1-hétig feküdtem: ezt meghagyom az egésségeseknek. Az élet majd ugy is eldönti a testnek mi jó és mi káros. Mindenki a saját kárán tanul,de néha nagyon sok a tandij  mértéke.

 

sziporka

Előzmény: Pitykéné (2764)