hw80 Creative Commons License 2008.01.16 0 0 946

 

Hello!

Egy kis okosság lov-21-hez

Nagyon sok fórumot és ehez hasonlót olvastam már (javítás és tuning) témában.Bevallom sokszor nevettem is eggyesek tudatlanságán és hozzánemértésén.Na nem azt akartam ezzel kifejezni,hogy én akkora nagy zseni vagyok,csak soha nem szabad túlbonyolítani az amúgyis egyszerű dolgokat!Merthát ugye mindíg a legegyszerűbb a legjobb!Én leginkább légfegyverekkel foglalkozom hobbiként. A légfegyver pontatlanságának sok esetben a tömítetlenség az oka.Ennél a légpisztolynál hiba általában a töltőrúd mellett vagy,kopottabbak esetén azzal együtt hátralökődő gáz.Ezért egy o gyűrűnek fészket kell esztergálnunk a rúdra. A gáz áramlását is elő lehet segíteni úgy,hogy a rúd végéből esztergával leszedetünk egy kicsit így a gáz közvetlenűl a lövedék szoknyája alá fog bejutni. A rúdon még annyit változtathatunk,hogy a golyónak ami azt a szerepet kapta,hogy lövéskor benn tartsa a rudat,fúróval besűllyesztjük a helyét mivel a golyó a kúpban fekszik fel a legjobban.A másik lehetőség ahol még sok gáz elszökik az a csővet és a szelepházat összekötő kis cső  amire egyszerűen egy zsugorcsövet húzunk és így rakjuk össze. Igaz ezt a kis csövet is le kell esztergálni a megfelelő méretűre.

Remélem segíthettem! A légpuskákba pedig hiába teszünk nagyon erős "dupla" rugót ha nincs tömítettség! Az erős rugót csak a fegyverünk fogja bánni,hamarabb tönkre megy!

 

Üdv: hw80