peterch Creative Commons License 2008.01.13 0 0 25202
Szia! A hazam hovesztesege relativ alacsony max. 2kWh kornyeke. Beepitettem egy puffert 300 litereset. Ket hocserelo van benne. A futes tulmeretezett radiatorokkal uzemel. A kazanom 16kW-os Therm ,ami csak 8kW-ig modulal es turbos. A teton 6nm napkolektor, ez segit a HMV eloallitasaban, vagy lehetoseg szerint rasegit a futesre, direktbe egy viz-levego hocserelon keresztul. Puffer felfuteset es a radiatorok ellatasat a felso csokigyora kotottem. Alson csak a szolar van.A puffer homersekletet egy TER-6-os elektronika figyeli, aminek allithato a hiszterezise. Nalam 5 C fok, tehat 50C foknal a puffert leengedi hulni 45 C fokra es onnan melegiti fel 55 C fokra. Mikozben ezt teszi, egy keringetoszivattyu forgatja a vizet a pufferban egy rovidrezart koron keresztul/also befolyo-felso kifolyocsonk kozot/. Igy az egesz puffert egy homersekletre futi. Erzekelo a puffer felso 1/3-ban. A futest egy szobatermosztat kapcsolja. Ennek a hiszterezise is allithato 0,1-1 C fokig. Mivel alacsony hofokon is kepes kifuteni a hazat, igy minel kisebb hiszterezis a legjobb valasztas szerintem. Bent 22 C fokon tartom a homersekletet. Ha sut a Nap, akkor az intenzitastol fuggoen az egyik vezerlo elektronika bekapcsolja a szolar koret es melegiti a tarolot. Ilyenkor levan tiltva a kazan es a futesrasegites. Amennyiben nem elegendo a meleg a tarolo futesehez, vagy mar felfutott, de melegebb mint a haz homerseklete, akkor a masik elektronika kapcsolja a futesrasegites koret. Egeszen addig , amig a szolar homerseklete es a haz homerseklete kozott legalabb 4 C fok van, vagy felfutotte a hazat 25 C fokra. A HMV magaban az a vizmennyiseg, ami a pufferban van. Forrazas elkerulese vegett a HMV korebe termosztatikus keverocsap van beepitve, ami biztositja a max. 42 C fokos vizet. Kinti homerseklettol es a HMV vetelezesetol fuggoen naponta 1-6 alkalommal fut a kazan atmeneti es teli idoszakban. Atlagosan 1 oran keresztul es 1m3 gazt fogyaszt minden alkalommal. Udv , Peter
Előzmény: pborisz (25187)