eumenesz Creative Commons License 2008.01.13 0 0 14484
"Ma az ENSZ-adatok szerint nők végzik el a világ összes elvégzendő munkájának 80 %-át, míg a javak 1-2 %-át birtokolják (s azt is apáiktól örökölték). És ez úgy tízezer éve így megy."

Nincsenek ilyen irányú adataim, ezért kissé kétkedve fogadom ezt a 80%-ot, bár azt magam is látom, hogy a nők minden téren messzemenően alulértékeltek. Néha viszont mintha már átesnénk a ló másik oldalára. A nejem folyton zsörtölődött, hogy ő többet dolgozik nálam, mert ő végzi a házimunkát. Míg panelben laktunk ez többnyire meg is felelt a valóságnak, mert ott egy férfi otthon szinte funkciótlanná válik. Miután kertes házba költöztünk eleinte tovább folytatta ezt a lamentálást, míg végül leültem vele és tételesen kiszámoltuk ki mennyi munkát végez otthon. Neki ugye ott van a mosás, főzés, takarítás, stb. Napi 3-4 óra. Ez bizony sok. Nekem jut a favágás, kertásás, fűnyírás, autó és kerékpárszerelés, ezernyi javítanivaló, stb. Napi 5-6 óra. Azóta egyszer sem hallottam tőle, azt, hogy én csak henyélek, míg ő halálra dolgozza magát. Ettől függetlenül viszont egyetértek veled abban, hogy a nők még fokozottabban vannak kizsákmányolva mint a férfiak.

Előzmény: dalibaba (14482)