pborisz Creative Commons License 2008.01.13 0 0 25165
Az eszem megáll :D
Tőlem vársz válaszokat, amikor néhány hónapja ez még fordítva volt. :)
Amit én találtam valamikor a hatásfokról, azt megosztom veled.
Ha emlékeim nem csalnak akkor úgy írták, hogy a sima modulációs kazánok hatásfoka max. teljesítményen kb. 91,6 % körül van, min. teljesítményen pedig kb. 87,5 %. A hasamra ütött számok, gőzöm sincs róla :D. Ugye ez a 100%-hoz viszonyított érték, amit a füstcső csonkján mérnek. Ami a ventillátor fix működéséből adódhat (szerintem) :).
De ott van az 60%-nyi különbség a modulációban ugye, ami nem 2-3%. Ez most lehet, hogy hülyeség, de olyan jól hangzik :D
Ha ez megnyugtat és esetleg nem emléxel arra, amiket itt írtam, akkor megosztom veled a tapasztalatom, mert ugye nem vagyok se tudós, se mérnök, úgyhogy csak erre tudok hagyatkozni. Ugyanazon rendszer, ugyanolyan belső hőmérséklet mellett közel azonos külső hőmérséklet mellet (bár úgy tűnik, hogy a hirtelen változások nem érdeklik) a következő fogyasztási eredmények jöttek ki.
Kazán előremenő 60 °C, fogyasztás 14-15 m3/nap
Kazán előremenő 45 °C, fogyasztás 12-13 m3/nap
Mekkmester belekontárkodik a kazánba, ezzel leveszi a minimális teljesítményét 7,5 kW-ra :D
Kazán előremenő 45 °C, fogyasztás 9-10 m3/nap
Nincs mit hozzáfűznöm, és ha ez sem nyugtat meg, akkor már én sem tudok segíteni.
Most megyek dolgozni, mert így sose lesz kész a rendszerem, és nem tudok beszámolni az 5-6 m3-es fogyasztásról :D
Ettől függetlenül várom a további kérdéseidet, csak ha lehet hatásfok témában :D
Előzmény: MZ/Y (25159)