micimacho Creative Commons License 2008.01.08 0 0 24480
Nem üvegpalota, csak szeretjük a fényt. Meg jól jön az az átmeneti évszakokban is. Meg szép rajta a kilátás az erdőre. Minden esetre kiszámoltam (majd némi méréssel ellenőriztem is) a ház átlagos hőveszteségi tényezőjét (K).
És az jött ki, hogy így "üvegházként" 1,1-es üvegekkel és véleményem szerint nem a legjobban szigetelt aljzattal az érték: 0,447. Jobb aljzattal és redőnyökkel lemenne 0,367-re, ami már vetekszik r0226 kollégáéval.
Ami annyit tesz, hogy egy ilyen tényezős kocka 70m2 ház fogyasztása úgy 6m3 gáz naponta, egy 100-asé meg 9m3 körül lenne.

Kiszámoltam ugyanezt az értéket r0226 barátunkéra is, nos ott nekem 0,367 jött ki. Ami az Ő 100m2-ére vetítve napi kb 7,5 m3 gázfogyasztást kéne jelentsen. Nomost ezt vagy vissza tudja igazolni, vagy nem. (nem olvastam most vissza, hogy írta-e.)Remélem kb. eltaláltam. :-)) (Természetesen a HMV meg ha van gáz főzés, az pluszban van... 100liter 60 fokos víz előállítása úgy 1m3 többlet gázfogyasztás...)

A környezeti paraméterek : 0 fok kinti és 22 benti hőmérséklet.

Én a magamét tegnap ki is mértem, és mivel szerencsém volt, gyakorlatilag teljesen egyenletesen nappal és éjszaka is 0 fok volt kint. bent meg ez a 22. Napfény gyakorlatilag nem volt. És a fenti számított érték ki is jött gázfogyasztás méréssel.
A ház egyébként PTH 38HS hőszigetelő habarccsal és fele fele arányban 6cm tömör tégla és sima vakolat burkolattal - egyáltalán nem kocka felépítéssel, 13%-nyi ablakfelülettel.

mm.
Előzmény: memorix (24306)