kfny Creative Commons License 2008.01.03 0 0 23911
Azt hiszem én kezdek lassan beleőrülni ebbe a padlófűtésbe. Vhogy sehogysem jó. Nálunk is háromjáratú keverőszeleppel van szabályozva plusz termosztát. Ha felmelegszik mondjuk 22 fokra, akkor elég sokáig tartja is a meleget. Ha mondjuk viszont ste begyújtjuk a kandallót, akkor hajnalig vissza sem kapcsol, ami ugye nem jó mert akkor meg megint lehül és zabálja a gázt, h visszafűtsön 1-2 fokot kb. 3-4 óra alatt, óránként 1m3 gázt fogyasztva. A kazán (Termomax color öv 24 kW) eközben úgy működik, h ha lehül az előremenő, akkor bekapcsol, felfűt 60 fokra, kikapcsol (ugye kering a víz a padlóban) aztán megint lehül megint bekapcsol elég gyakran. A termosztát elég messze van a kandallótól még is reggel többet mutat kb. 1 fokkal, mint a fűtetlen nappaliban a hőmérő. Mondjuk 20 fok van a termosztátnál, a nappaliban, 18,5-19. Ha meg állandóan menne kifizetném a gatyámat is. :((

Szóval teljesen tanácstalan vagyok. Nem lakik vki stleg itt a közelemben (Sződliget), aki ért hozzá és egyszer eljönne ránézni a rendszerre? Persze nem ingyen kérem. Sajna nőként nem vagyok egy műszaki szaki. Próbálom megérteni a dolgot, de néha magas.

Előre is köszi.