peterch Creative Commons License 2007.12.30 0 0 23749
Szia !

Szerintem a rendszered addig fog ki-be kapcsolgatni, amig a haz hoigenye nem eri el a kazan teljesitmenyet. Amennyiben a radiatorjaid a kazan teljesitmenye szerint vannak meretezve ,akkor csak annyit kepesek leadni,amennyi a kazan teljesitmenye a megadott homersekleteknel/eloremeno-visszatero/. En a helyedben ugy mereteznem a radiatorokat, hogy legalabb 60C fokos eloremenonel kepesek legyenek leadni a kazan maximalis teljesitmenyet. Igy a visszatero agban a viz homerseklete lenyegesen alacsonyabb lesz es kepes hasznosabban elvonni a hot a kazanbol. Szerintem ez hatasfok szempontjabol is jobb megoldas. Igaz atmeneti idoszakban gyakran fog kapcsolni a kazan es rovid idore.
Folyamatos homersekleten tartast legjobban egy alacsony hiszterezissel rendelkezo szobatermosztattal lehet elerni ugy, hogy pufferrol taplalod be a futest, termeszetesen a radiatorokat a fentebbi leiras szerint mereteznem. Igy a kazan csak arra az idore kapcsol be,mig felfuti a puffert. Igy a legjobb hatasfokkal tud uzemelni.
Nalam igy mukodik a rendszer es nagyon megvagyok vele elegedve. Amikor direktbe futott a kazan ,akkor a szobatermosztat 6x kapcsolta orankent. Mostani rendszernel legnagyobb hidegben is csak naponta 6x kapcsol . Ilyenkor folyamatosan uzemel 1 orat. Szerintem ez a kazant jobban kimelo mod es jobb hatasfoku.

Udv, Peter
Előzmény: eger.jeno (23745)