Epikurosz Creative Commons License 2007.12.27 0 0 134
Elolvastam a másik párásítós topikot, majd ezt is.

Perzse, miután már megvettem a párásítóm, egy kis solac-ot 7k-ért.
Lehet, hogy holnap visszaviszem és lecserélem egy 10k forintosra, mert ennek kicsi a tartálya: 1 liter.
Amúgy, első ránézésre nem rossz, jön ki belőle a pára, és van ionizáló funkciója is.

Igazából, kiegészítőnek kell, mert rajta kívül van egy Venta légmosóm (40k-be fájt), és egy Ada nevezetű Made in Csájna légszűrőm+ionizátorom, benne HEPA szűrővel.

Így a három együtt (illetve még van egy pici zsebionizátorom is) már valami, nem? :-)

A Vente légmosó működési elve világos, az ára nem okés. Egy egyszerű szerkentyű, olcsó alkatrészekből összedobva. Max. 10k forintot ér, aki ért ilyenekhez, érdemes otthon házilag összerakni, és nem kidobni ennyi pénzt érte. (Ez érvényes arra a másik kerámiásra is.)

A vizet benne meg naponta kell cserélni, előtte mosószerrel kimosni a tartályt, és nem lesz semmi gond. Teljesen fölösleges azt az 5k forintos fertőtlenítőt megvenni. Ha már fertőtlenítő kell, vegyél Oxy gélt 500 forintért, vagy folttisztítót, és abból egy kupak elég egy napra. Ja, el ne felejtsem, a tartályba szoktam tenni 1 evőkanál konyhasót is.

A párásítóval is így fogok eljárni, naponta cserélem a vizet, ill. utántöltöm, így nem tud megposhadni, elfertőződni. Konyhasót nem teszek bele. ;-)

Amúgy, párásítóra azért van szükségem, mert éjjel már felébredtem azzal, hogy a szemeim annyira szárazak, hogy az már fájt. Ilyenkor kimentem, megmostam az arcom a fürdőben, majd vissza az ágyba, de a párásító talán jobb lesz.

Nekem légzőszervi gondjaim nincsenek (amúgy nem dohányzom).

A hálóban parketta van, plusz szőnyeg és növények.
Az is tény, hogy mosás után a kiterített ruhák bőven elegek párásítani, de ez ugye csak hetente 1x van.

Az ágyneművel kapcsoaltban: azt rebesgetik, hogy a gyapjú ágynemű nem hagyja az atkákat szóhoz jutni, Nos, nekem ilyen van.

Van egy időjárásjelző állomásom, méri a benti-kinti hőmérsékletet és páratartalmat. Most például kint -3 Celsius fok és 83% páratartalom van, bent (működő párásítóval) 20 fok és 41%. Párásító nélkül 30% lenne.
Ez így tök jó, nem is kell sem melegebb, sem nedvesebb.

Láttam az áruházakban légtisztítókat 100k Ft. felett, de szerintem nem érnek annyit. Úri huncutság.
Akkor már inkább vegyen az ember olyan légkondit, amely légszűrős, baciölős, és azt lehet használni télen is
légtisztításra. Nyáron meg egyértelműek az előnyei.