gyattila Creative Commons License 2007.12.22 0 0 23581

Üdv mindenkinek. A kora délutáni eszmecsere után most újra-gondoltam a dolgokat. 

Ha jól hámozom ki a lényeget, akkor érdemes lenne vissza venni a kazán teljesítményből, a 24kW-ból. Ahogy itt janijani is irta a 23556-ban én is összeszámoltam a radiátorok összteljesítményét, kb. 16 kW jött ki. Előkerestem a kazán papirjait. Van egy néhány oldalas felhasználói kézikonyv, meg van egy nem túl magas műszaki tartalommal bíró telepítpői kézikönyv. Ebben azt írják, hogy a kazánt a gyártás során már beállították. De ha mégis szükséges lenne a beállítás, akkor két dolgot lehet rajta beállítani. Az egyik "A maximális teljesítmény és a minimális melegvíz használat beállítasai" fejezetben, a másik "A minimális fűtés elektromos beállítása" fejezetben van leírva. Úgy gonolnám, hogy az első az amire nekem szükségem van, de ott csak a használati melegvizzel kapcsolatos beállításról van szó ..... mintha a melegviz előállításhoz szükséges maximális teljesítményt lehetne ott beszabályozni. Most olvasom újra a második fejezetet, lehet, hogy ez kellene nekem. Szóval max fűtővizhőmérsékletre kell állítni a kazánt, meg bekepcsolni a termosztátot, és egy potit kell csavargatni, de közben a manométeren ellenőrizni kell, hogy a leolvasott érték megegyezzen valami többfajta gáz táblázataiban leirtakkal. Milyen manométeren kell leolvasni, miféle táblázatot kell nénni? Asszem elvesztettem a fonalat.