garamka Creative Commons License 2007.12.14 0 0 1937

Szia Tamas,

 

Remelem emlekszel meg ram. Pesten, oktober elejen furtatok nekunk kutat primakut (B.Gy) tarsatokkal. 

 

Amit irtal azzal teljesen egyetertek. Mielott megbiztalak benneteket, tobb kutfurroval is beszeltem, korbejartam, hogy egyaltalan mi a furt kut es a furt lyuk kozotti kulonbseg. Volt, hogy a kutfurrot elzavartam, mert kezdetektol nyomta a sodert (nem a kutbol, hanem a szajabol) es az amitast, latszott, hogy csak a zseton erdekli. Nagyon sok kokler van. Ezutan akadtam ratok...

 

Emlekeszem mikor nalunk is keszult a kut, es az isszapolot kivettetek, volt hogy egy fel metert visszajott az anyag lentrol. Egy picit probaltam en is segiteni a furas kozben, remelem nem vettetek kontarkodasnak. Elofordult, hogy negyen egyszerre tekertuk ("beszaras uzemmod" aktivan bekapcsolva!) a femcsovet (nem tudom, hogy egyszeru muanyag cso hogy birta volna). Azota a kut mukodik, bar azert meg nem volt igazan kihasznalva.

 

110es csonel mar a barati tarsasagban is elofordult, hogy -- szerencsere csak kis mertekben -- a cso meghajlott es a szivattyut (atmero 4"-es) csak kinlodva tudtak kiszedni.

 

Nalunk is 160-as vedocso (fem) ment le, 125-os cso (pontos tipusat nem tudom, de nem a mezei szurke csatornacso) lett lerakva.

Szerencsere tiszta soder jott fel, igy a kut hozama -- nem akarom elkiabalni -- nagyon jo (70-80liter/perc, tartosan). 

 

Ja, Tamas! A soder tokeletes volt betonnak :).

 

En szemely szerint biztosan nem allnek neki kutat furni. Szerencsere a fentiek megalldottak egy kis muszaki erzekkel ezert sok mindent magam csinalok meg, viszont lattam es utanajartam, hogy milyen felszereles kell hozza es meg igy is sok minden elojohet (nagyon sok tapasztalat kell). Nem vallalnam. Tovabba kezdedleges amator eszkozokkel a hibak szama csak no es no, a koltsegek is veluk egyutt.

 

Mindenkinek sajat maga eldonteni, hogy mit csinal, mit csinaltat. Merlegeles kerdese az egesz. Szemely szerint mindenkinek csak ajanlom ezt a kutfuro bandat, mint ahogy ezt mar tettem egy ker baratomnak is (nem kerestek?), igaz lehet,  hogy most a tel miatt nem foglalkoztak vele.

 

udv

Előzmény: www.tomikut.fw.hu (1936)