radom1 Creative Commons License 2007.12.01 0 0 24970

A nem lövész katonáknak sem árt szvsz, ha az egyéni fegyverük hatékonyságban összemérhető a várható támadó fegyverével. Ez az iraki, afgán támadók esetén jellemzően AK változat. Megizélheti az kisegítő feladattal megáldott katona a géppisztolyát, ha pl. 150 m-röl, vagy valamiféle fedezékből kezdik pötyögtetni AK-val.

 

Nekem kicsit úgy tűnik, hogy ilyen-olyan okok alapján elkezdtek fejleszteni, majd felszerszámozni egy hazai gyártású géppisztolyra. Közben változtak az idők, megszűnt a tömeghadsereg, hozzáférhetővé váltak esetleg népszerűbb, vagy sokfelé bevált, kiforrott modellek, változtak az igények, a  FÉG is leszálló pályán volt. De már egy csomó lóvét beleöltünk, majd' a full magyar kézifegyveres szakembergárda fülig benne volt a fejlesztésben rengeteg energiabefektetéssel, hát nem akarták veszni hagyni az egészet, és rendszerbe állították a vasakat. Emberileg, de még talán gazdaságilag is megérthető. 

 

Hogy nem ez volt feltétlenül a legoptimálisabb választás a felhasználók szempontjából? Láttam én már fűben nyuszit.

 

 

 

 

 

Előzmény: thehassan (24955)