Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.11.26 0 0 9136
Köszönöm az utalást!
Mondjuk itt a huculokról (ruszinokról; ,magyarul ,,ruténokról") van szó.(Gondolom én.) Magyarán civilekről. Ezt nem is vontam kétségbe. Az ukrán nacionalistákkal kötött megállapodásokra viszont kíváncsi vagyok, hogy mikori keletkezésűek. Nem hiszem, hogy Ungváry lenne, mert akkor biztosan emlékeznék rá.
Viszont ha Ravasznál volt - arra nagyon kíváncsi lennék, mert tőle (SAJNOS!:(() még nem sokat olvastam.:(
Előre is köszönöm!

P.S.: Ungvárynál azért vannak furcsa kijelentések. P.l. az átkelés kapcsán írta, hogy a sok Szovjetunió Hőse, amit kiosztottak a harcok intenzitásával magyarázható, meg hogy mennyire komolyak voltak a VH vesztességei. (Mondjuk az ejtőernyősök Tiszaszőlősnél történt átkelésével kapcsolatban, amikor írtam, szintén nem tudtam, hogy mire véljem a 17 Szov.Hősét egy éjszaka alatt úgy, hogy komoly harcokat senki sem említ). Némedi Laci volt, aki kikereste, hogy a vesztességek elhanyagolhatóak voltak, és rávilágított a nagy ,,csillaghullás" okára - 1943-tól volt egy rendelet, ami megszabta, hogy milyen nagyságú folyókon történő átkelésért milyen jutalom jár.
Csupán ezzel magyarázható a sok Arany-Csillag kiosztása az átkelések után.

No, mindegy. Már elkanyarodtunk a tárgytól.

Üdv:
Z.I.
Előzmény: showtimes (9134)