kinga71 Creative Commons License 2007.11.14 0 0 75644

brenduska, semmit köze az esetleges túlsúlynak az inzulinrezisztenciához, tehát nem azon múlik  (50 kilós lányt is ismerek kiugró IR értékkel) A magas koleszterinszint sem túl jó (sőt).

 

Nekem anno azt mondta az endokrinológus, hogy IR-nél akármilyen szép vastag az ember lányának a méhnyálkahártyája, abban egy embrió nem tud megtapadni.

 

Akiket én ismerek lombikos lányokat, és akik eddig megnézették, hogy van-e ir-jük, ott tízből kilencnek sajnos volt.  A külföldi szakirodalom már megemlíti, hogy az endometriózisban szenvedőknél is előfordul IR (a pcos-okról meg nem is beszélve). Ez egy anyagcserebetegség, nehéz meghatározni, nem csodafegyver a gyógyszer, amit felírnak rá (diéta nélkül pedig halottnak a csók), de megoldás lehet sokaknak.

 

Ezért írtam pár hsz-szel előbb, hogy aki még az elején tart, vagy a közepén, de akárhol, keressen egy tisztességes endokrinológust és vizsgáltassa ki magát. Lehet, hogy nem is kell lombikoznia.

 

Ja igen, a férjeket is tessék megnézetni, az IR náluk is felbukkanhat és okozhat zavart.

Előzmény: brenduska (75643)