Mika13 Creative Commons License 2007.11.10 0 0 1075

A listavezető látogatott Fehérvárra

Az ifimeccsen kijött a különbség a két fél között, de önmagához képest mindkét csapat jól játszott. Az első félidőben a Marcali sokáig csak hetesből volt képes gólt szerezni, aztán feljavult a támadójáték, és noha már 12:2 is volt az állás, a félidőben "csupán" 19:8-ra vezetett a Cornexi. A második játékrészben a vendégek fő célja a húszon belül maradás lehetett, amit sikerült is megvalósítani, a végeredmény 38:20 lett. Mindkét csapatot dicséret illeti, jó kis meccs volt!

A felnőtt meccsen a hazaiaknál végre pályára lépett a junior válogatott Emberovics Mira is, Kiss Adri azonban az első félidőt a kispadon töltötte. Jól kezdett a Kodó, Pácz Viki bravúros védéseinek köszönhetően 4:2-re is vezettek, aztán 10 perc után láthatóan kicsit elfáradtak a saját maguk által diktált gyors tempóban. A Balogh Piroskát nélkülöző Marcali át is vette a vezetést, és a félidő végéig fokozatosan növelte előnyét, fordulásnál 13:17-et mutatott az eredményjelző. A második játékrészben Trimmel Brigi váltotta Vikit a kapuban, Kiss Adri és Kaszás Ivett is pályára lépett, ám a különbség tovább nőtt. Negyed óra után Viki visszaállt a kapuba, ma ő volt a jobb. A különbség közben 10 gólosra nőtt (19:29), nem volt kérdéses a vendéggyőzelem. Az utolsó percekben a marcali cserék is lehetőséget kaptak, a végeredmény 30:35 lett. A marcali tábor jól szórakozott az egyik hazai drukker "elmés" és hozzáértő beszólásain (nem tudom melyik csaj hozzátartozója, de valaki elmagyarázhatná neki a kézilabda szabályait...), például hazai gól után vendég kiállítás, áll az óra, de ő azt reklamálja, hogy a Marcali húzza az időt a középkezdésnél, szóval passzív... És hasonlók. Apropó középkezdés: lassan ideje lenne megtanítani a Cornexi ifijeinek ezt a figurát, mert továbbra se megy, és általában óriási gondot okoz. Ami után természetesen a bíró a hülye, amiért visszafújja...

A vendégeknél Kerner Kriszta szokás szerint remekül védett, Balogh Manyi pedig emberhátrányban, kínaiból dobott gólt. A hazai csapatot is minden elismerést megérdemel, rég láttam már őket ilyen harcosan és nagy akarattal játszani, de a Marcali ellen nem volt esélyük. Sokáig nagyon jól játszottak, ám a második félidő felénél újra megszűnt az összjáték, és újra csak egyéni akciókat láthattunk. Akárcsak a nagy Cornexinél...

Cornexi II - Marcali 30:35 (13:17), a bajnokságot továbbra is a Marcali vezeti