sinick Creative Commons License 2007.11.07 0 0 21678

Tanácsot kérnék kombicirkós szakiktól!

 

Új építésű 72m2-es lakásom melegvíz ellátását és fűtését egy Westen Quasar 24F kazán látja el. Két hónapja lakom benne és egyéves garanciális felmérés során jeleztem, hogy teljes hőfok/víz/gáz/csaptelep állás mellett a melegvíz hőfoka nem éri el az 50 fokot (útmutató szerint max. 55 lehet, az állapotpanelen csak a 40 fokos jelző égett).

A cég szakemberei két napja kijöttek, előlap le, megvizsgálták és közölték, hogy a gyári érték alá volt állítva a lángszabályzó (gondolom a gázcsap). Feljebbvették, örültem, hogy most már fasza, meleg, fűtéskor öblösebb a kazán hangja is (bitermikus csoda, lesz majd vízkövesedés a kazánban!), még a lángot is láttam, fasza kékes, majd rárakták a fedelet. Ma kezdtem el csavargatni a csapvízkör hőfokszabályzóját és meglepődve tapasztaltam, hogy a hőfokszabályzó mintha nem működne. Teljes állásban is 50 fokos hőfokjelző led ég és teljesen levett állásban is 50 fokos hőfokjelző led ég. A melegvizet ilenkor egy percig folyatom, leállítom, szóval variáltam. A kazánt nulla állásba tettem, majd kihúztam, vártam, bedugtam, a jelenség ugyanaz.

 

Úgyis visszahívom a cég szakembereit, de azért szeretnék felkészülni!

 

Kérdéseim:

- Mi lehet a baj ?

- Ha egyszerű(!), akkor én ezt tudom házilag javítani (műszaki analfabéta azért nem vagyok) ?

 

 

Köszi: sinick