blr Creative Commons License 2007.11.07 0 0 3557
Egy ügyfelem is kapott ilyen levelet, javasoltam, hogy egy válaszlevélben a következőket kérje be:

1) A BSA (Mo. vagy akármi) mely szoftverek szerzője?
(Tudtommal egynek sem.)

2) A BSA mely cégek (jogutód esetén a korábbi cégek is!) szerzői jogi képviseletét látja el (természetesen a megbízási szerződések üzleti titkokat nem tartalmazó részeinek másolatával, ha idegennyelvű, akkor közhiteles magyar fordításban is, mert messziről jött ember azt mond amit akar...)
(Ennyi erővel én is kopogtathatnék náluk, hogy én vagy a MS képviselője.)

3) A bekért adatokhoz tartozó Adatkezelés nyilvántartási azonosítót.
(Az adatvédelmi nyilvántartásban még csak hasonló sem szerepel.)

4) Nyilatkozatot, mely szerint az átadott személyes és üzleti információkat kizárólag a megbízói felé - megbízónként szelektálva - továbbítja, de nem továbbítja az országon (EU-n) kívülre, és azt harmadik fél (még ha megbízó is) számára sem teszi lehetővé.
(Na nehogy már a cég belső működését jelentős mértékben leíró információkat osztogassanak mindenfelé.)

És ha már ilyen-olyan jogi dolgokkal jönnek, legalább megadhatnák a cégek nevét hivatalos formájukban. Ugyanis nem ismerek cégeket a következő nevekkel: Adobe, Apple, Autodesk, Avid, Bentley Systems, Graphisoft, Microsoft, Symantec, UGS.


Ja, a gépeken egyébként Kubuntu fut, az érdeklődési körükbe legfeljebb az Adobe Reader tartozik :)
Előzmény: Törölt nick (3524)