Törölt nick Creative Commons License 2007.10.25 0 0 174
Különben meg azt a tényt, hogy a hajtógázok nagynyomású távozását bizonyos mérnökök hajtáskénk kívánták felhasználni lehet csak egy újabb mánia. Azonban, hogy a Focke Wulf történetében olvastam róla ez egésszen biztos!Methanol/víz befecsekendezés ésszerűbb és működőképesebb volt annak idején (pláne menekülés közben). Mind motorteljesítménynövelő berendezés. Akárcsak a morfiumtabletta, amit nagy magasságokban kaptak a pilóták, ill főleg a Stuka pilóták zuhanórepülés közben. Ugyanis akkoriban még nem léteztek elszorító szíjak az ülésen, melyek megakadályoztákvolna a vér lábból ill fejből való távozását bizonyos irányú és mértékű terhelések esetén. Repüléstechnikával is tisztában vagyok. Technikai paramétereket tekintve természetesen a német repülőkben mozgok otthon. Nekem ezek jönnek be, ezek nyűgöznek le. Egyik fél sem rendelkezett ilyen dús fantáziával és mérnöki kapacitással, mely később valóságos aerodinamikai forradalmat indított el.
Én nem magát a 3. birodalmat és tetteit becsülöm. Én a német mérnökök zsenialitását és kitartását becsülöm. Hogy a Heinkel gyár képes volt 30 nap alatt a tervezéstől a gyártásig eljuttani a kis He-162-es Salamandert úgy, hogy gyerekeke is vezethessék (Hitlerjugend). Noha nem bírt a legkecsegtetőbb paraméterekkel mégis viszonylag stabilan repült és fölvete volna a versenyt mind a p-51-es mustangokkal mind a thunderboltokkal. Becsülöm a Daimler és BMW motorgyárakat az eszméletlen teljesítményő agregátorokért. A Daimler már akkor luxusmárkájú autókat gyártott, mikor az amerikai ford még csak a T- modellt, melyre szintén büszke vagyok a Magyar részvétel miatt. Ugyanakor Rudolf Dieselre is. Megadta a németeknek ezt az erőss nyomatékos motortípust, de nem használták... vesztüke. Több a kérdés még a mai napig is mint a válasz. A történelem szövevényes, mindíg is az volt. Azt hiszitek, hogy megjelent a videókamera a fényképezőgép és ezek mindent hivatalosan dokumentáltak. Akárcsak maguk a történetek melyeket szntén ember keze írott.
"Attol még hogy vakok vagyunk, nincs sötét!"
„A bizonyíték hiánya nem azonos a hiány bizonyításával." - Marteen Rees
„A 'véletlen' nem tudományos kategória; csupán hiányos tudásunk tényét próbáljuk elrejteni e fogalom mögé."
„Aki nem ismeri meg a múltját, annak nem lesz jövője.”