Törölt nick Creative Commons License 2007.10.25 0 0 23713

Ha strigulát kell húzni, a válasz részemről egyszerű: a jelenlegi helyzetben semmi, de semmi keresnialónk nincs Afg.-ban. Nem azért mondom ezt, mert az ellen vagyok, hogy legyen néhány katona, aki szagolt puskaport, hanem azért, mert a tendencia szerint mi ezzzel váltjuk ki a honvédelmet. A hollandok, (meg mindenki) úgy missziózgat, hogy a hazája aránylag védettnek tekinthető, mi ezzel szemben itt állunk anyaszült mesztelenül, és a katonáink vérével fogjuk be a NATO száját, amikor esetleg kinyitja, a honvédelmi képességünk zérus állapota miatt.

Az én elképzelésem az lenne, hogy egyrészről meglenne a Magyar Honvédség, aminek kizárólag belföldi feladata lenne, békeidőben gyakorlás, katasztrófaelhárítás, tűzszerészkedés stb. háborús helyzetben pedig a honvédelem. (Ők nem mennének külföldre, mert jelenleg mi támadni nem akarunk, ugye...) Emellett lehetne egy "Magyar Állami Missziós Security KHT.", ami akár piaci alapon rambókat gyűjtene, képezne és küldene Afg-ba meg ide-oda harcolni, de ez szigorúan önkéntes alapon menne, ezek az emberek zsoldosok lennének, sőt, akár külföldiek is. Gyakorlatilag az In-Kal és egyéb hasonló erőszakcégek feltúrbózótt változatáról beszélek, amiben az állami befolyás mellett akár magántőke is megjelenhetne.

 

Én így képzelem el, és így a kecske is, káposzta is...

 

Bár lehet, hogy nem életképes a modell :)))))

Előzmény: Princ of Carpatia (23704)