andzsin Creative Commons License 2007.10.12 0 0 4763
sziasztok én lassan megőrülök a farontó és egyéb gombáktól, bár nem tudom igazából, mert néha úgy érzem, hogy a kertben a levegővel terjed, mindenhol megtelepednek, hiába van gombaölővel beáztatva a fa és aztán kátránnyal lekenve a gomba előbb-utóbb elrohasztja (lsd. mellékelt ábrák) és nemcsak a fába megy bele és aztán terjed tovább fehér telepekben, hanem sokszor fűcsomók tövénél, sőt az örökzöldek tövénél is látom a gombatelepeket és egyszerűen fogalmam sincs hogyan lehet ellene védekezni. (Sőt elég az, ha egy darab téglát lerakok a földre két hét múlva ott van alatta a gombatelep. A ház mögött egy negyedmillióba kerülő támfal rohadt ki 5 év alatt.) Megnéztem ez a cellulózt lebontó gomba az ún. basidiumos gombafaj.

Most jelenleg az a legnagyobb gondom, hogy a kertben akáckorongok vannak lerakva járda gyanánt és néhány azok közül is gombásodik, a kérdés hogyan lehet a tovaterjedést megakadályozni? A gomba a savas vagy a lúgos közeget utálja? Mert gondoltam már rá, hogy egyszerű ételecettel eláztatom a korongokat, hogy pusztuljon ki belőlük. Nem tudom van e természetes ellenségük, mert gombaölőre nem akarok vagyonokat költeni, mert próbáltam már többfélét és semmi eredmény. Ebben a nyirkos időben úgy szaporodnak, hogy az döbbenetes. Vagy adjam fel, és ne játszak donkihótét???