holist Creative Commons License 2007.09.24 0 0 3056
De készült. Számos fórumra már belinkeltem, nem tudom, hogy ide is linkeltem-e, itt egy összefoglalás hat, összesen kb. 24ezer szülést lefedő felmérés metaanalíziséről. És ez nem az összes, home birth témában keresgélve találsz még kutatásokat. Több éve annak, hogy én ezt átnyálaztam, akkor egy ausztrál kutatás hozott ki rosszabb perinatális halálozási értékeket az otthonszülésre, de arról kiderült, hogy nem tervezett otthoni szüléseket is tartalmazott. Szívesen veszem, megköszönöm, ha mutatsz ennek ellentmondó kutatást, de ez nem az volt.

Arról, hogy egy otthon-szerű, de nem otthoni környezetnek miért lehet jelentősen rosszabb (és nagyon nagy szórású) a halálozási statisztikája, szerintem van mit mondani. Eddig is hallottam olyant, hogy az IKEA-szoba az otthonszülés pozitív eredményeit nem produkálja. Mert mondjuk mégsem érzik ott magukat biztonságban azok, akik ott szülnek, illetve azért, mert a szép és otthonos körülmények között ugyanaz a komplikáció-centrikus, programozásra hajlamos megközelítés működik, mint a szomszédos hagyományos szülőszobán. És ne haragudj, de ebben a leírásban szó sincs "csaknem intézeten kívüliségről". Intézeti, "otthonszerű" helyzetről van szó. A magánvéleményem az, hogy ha a segítők hozzáállása megfelelő, azaz a háborítatlan, élettani szülést támogató, annak lefolyását, lehetséges eseményeit részleteiben is ismerő (ahogyan a magyar szülészeteken nem az), akkor akár a legrandább mészárszék egy félreeső, zajmentes és viszonylag elsötétíthető sarkában is inkább lehet háborítatlanul szülni, mint akár a legpöpecebb medencés-bordásfalas-ülőlabdás IKEA-szobában, a jelenlegi hozzáállású segítőkkel.
Előzmény: marjori (3040)