AliceCsodaországban Creative Commons License 2007.09.09 0 0 35

Szvsz. a felvételit mindenhol meg lehet próbálni, sőt kell is, legalább a gyerek hozzászokik a felvételi drukkhoz.

 

Én is ezt csináltam anno a lányokkal... nem tudom, hogy léteznek e még a kéttannyelvű gimnáziumok, akkor, a 80-as években ezek nagyon jók voltak... valamikor decemberben vagy januárban voltak a felvételik, tehát ha el is utasították a jelentkezőket, akkor se volt semmi, mert februárban voltak a más felvételik... .

 

A nagyobbik lányomnak bejött, a kisebik pár ponttal alatta maradt a határnak, de végülis nem történt semmi, nem lett ettől lelki sérült, ő ment a normál gimibe. Nem nyelvből volt a felvételi, sőt megmondták, hogy jobban szeretik a nyelvileg "szűz" gyerekeket, 5 éves volt, a 0.-dik évben napi 4 órában csak a nyelvet tanulták, majd a következő évtől azon a nyelven folyt a tanítás, kivéve a magyar történelmet. Évente egy-egy hónapot vagy ők mentek az adott nyelvterületre családokhoz, és az ottani középiskolában tanultak, vagy mi láttunk vendégül egy ilyen diáklányt egy hónapig és ők jártak ide.

 

A nagyobbik lányom végülis egy felsőfokú és egy középfokú nyelvvizsgával fejezte be a gimnáziumot.

 

Ja: a felvételi tárgyak: olvasásértelmezés, logika, és azt hiszem matematika voltak.  Nem gimnáziumi tananyag...

Előzmény: zsuzsa (34)