metal10 Creative Commons License 2007.08.27 0 0 1421
Szia Marosi Pál!

Nagyon köszönöm szépen válaszát. A baratom erdélyi de roman állampolgar jobban beszel magyarul mint romanul. Tanult magyart meg romant a suliba.Vannak magyar nyelvü tankönyvei akkor is kell neki vizsgat tennie? A baratom felmenöi mind Erdélyi magyar névvel magyar beszéddel, az apja erdélybe született az anya is közel a magyar határhoz született de még erdélyben szinten magyar nyelvü magyar névvel,mindkét szülöje Erdélyben született, Nem Regátok. A szüleinek is magyar nevük van meg a nagyszülei is magyar nyelvüek is magyar nevük van.Igy megkaphatja hamarabb az állampolgárságot? Nem élnek a Kárpátokon tuli részen felmenöi. Honan tudhatom hogy a baratom jogosult a kedvezményes honositasra hogy derül ki???
Magyar nyelvü tanarai is voltak a suliba. A lakcim kártya és a regisztracios kártya ingyenes vagy menyibe kerülhet? Ö nem szeretné meg tartani a roman személyiet. A baratom és olyan jol beszel magyarul mint egy magyar. A roman kevesbe megy neki mert az nehez, azt hinne az ember nem is roman állampolgar hanem egy magyar.Nem beszel akcentusal normalisan beszel. Neki nincsen romaniába egézségügyi biztositasa mi a teendö? oktoberbe jönne ki. MOst csinaltasson vagy itt is lehet Magyarorszagon csinaltatnia? MOst 8 évet kell neki várnia vagy nem? Ha megbetegszik melyik orvoshoz mehetne? csak akor mehet orvoshoz ha mat van munkája és TAJ kártyája meg biztositasa? a biztositast itt Magyaroszagon meg csinaltathatja hol kell inzetni és menyi idö mig meg kapna drága? kell hozza valami papir? mi az 219 szakma listája?
Én Budapesti vagyok itt születtem és Magyar állampolgar.
Egy Örök lakásom van és hozzam költözne az magán lakasnak szamit?És itt is be kell jelenti vagy sem?
Varom válaszat.
Köszönettel metal
Előzmény: marosi.pal (1420)