Tracky Creative Commons License 2007.08.27 0 0 84

Sziasztok!

 

Én most találtam meg ezt a fórumot a neten és most regisztráltam, így friss vagyok.

Van egy Yamaha PSR-290-m, amit leginkább saját szórakoztatásomra használok, ritkán baráti összejöveteleken. Ne nevessetek ki, de eddigiekben a midi lehetőségét egyáltalán nem használtam ki gépen, mivel ehhez nem igazán értek, ezzel nem foglalkoztam. Próbáltam a neten, vagy ismerőseim körében részletes infokat keresni arra, hogyan is kell ehhez hozzáfogni, mi is kell ehhez stb., de összességében nem sokkal lettem okosabb.

Látom/olvasom Ti gyakorottak vagytok ilyen kérdésekben, így ha tudna nekem valaki ebben segíteni, nagyon megköszönném. Amit tudok: kell hozzá egy számítógép hangkártyával+midi kábel+valamiféle program, aminek segítségével tud kommunikálni egymással a szinti és a számítógép+midi file-ok.

Egyenlőre csak az egyirányú kapcsolatot szeretnék (azaz a számtógépről a szinti felé). Kérdéseim lennének:

1. / Milyen programot érdemes így kezdésnek használni? Honnan lehet olyat szerezni/letölteni?

2. / Mire kell figyelni az összekapcsolás/működtetés során?

3./ Honnan lehet midi fileokat venni/letölteni/szerezni? A chrismidistudiot ismerem.

 

Válaszotokat előre is köszönöm!

 

Tracky

 

Előzmény: black0412 (83)