M.I. Creative Commons License 2007.08.15 0 0 20770
Van a társadalmon belül egy kissebbség. Egy részük nem úgy viselkedik, hogy a többség becsülhesse, tisztelhesse őket.
Sokan azt mondják, hogy meg kell változtatni a többség gondolkodásmódját a kissebbség irányába, ettől majd meg fog változni a kissebbség is.
Szerintem viszont csak akkor fog változni a viszonyuk, ha a kissebbség megfelelően viselkedő tagjai meggyőzik a nem megfelelően viselkedő társaikat, hogy nem helyes a kissebbség szempontjából az amit tesznek!
És most nem a cigányokra gondolok!
A Honvédség is egy kissebbség a társadalmon belül.

Megkérdeztem egyszer itt a fórumon, vajon a lengyeleknél miért nem tudták a politikusok szétverni a hadsereget.
Valaki azt válaszolta, hogy a lengyel tábornoki kar sarkára állt és nem engedte.
(Ez csak részben igaz szerintem.)
Az biztos, hogy nálunk is nagy része volt a vezető beosztású katonáknak abban, hogy a politikusok kinyírhatták a honvédséget.
De ezek nem születtek vezető katonának, tábornoknak! Valamikor mezei tisztek voltak, olyanok akik között te is mozogsz.
Amíg a politikusokkal együttműködő katonai vezetőknek bőven van utánpótlása, nem fog változni sem a Honvédség helyzete, sem a civil megítélése.
Szerintem csak ti aktív katonák tudtok változtatni ezen.

Nem tudom, hogy te mennyire rugdosod a nem oda való, nem megfelelő gondolkodású társaidat, sem azt, hányan vagytok ilyenek.
Én csak azt látom, amikor véded őket. (Nyilván időnként az is indokolt lehet.)
Előzmény: Hamburger2 (20743)