kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.08.11 0 0 20578

1805!

   Nem gondoltam volna, hogy a kollaboránst szó szerint értitek. Én büszke vagyok rá, hogy kitaláltam, megosztom veletek, erre kiderül, hogy nem értitek azt a mély iróniát ami benne van. 94 óta bíbelődtem azzal, hogy a tüzérdandárt karomon vigyem el egy új világ küszöbéig. Mehetünk vissza korábbra is, a rendszerváltást követően azonnal azt mondtam: itt az alkalom arra, hogy megszabaduljunk a ránk oktrojált orosz hadikultúrától, és megkezdjük az áttérést a fölényét minden területen bizonyító angolszász hadikultúrára. Lett helyette "körkörös" koncepció.94-től, amikor az első amerikai delegáció ránk hagyott egy csomó FM-et, konkrét munka folyt, jelentős kaposvári és fehérvári ellenállással, rosszallással. A 98-as VÉRTES gyakorlaton képesek voltunk hadosztály tűzkoordinációs részleget működtetni. Két napig, amig Preininger és Kálmán Feri rá nem jött, hogy ez inszinuáció, egy mezei dandárparancsnok bepofátlankodik a fővezérség sátrába, maga alá rendeli a hadosztály tüzérfőnököt, műszaki főnököt, légvédelmi főnököt, vegyivédelmi főnököt, berendel egy csomó összekötő tisztet, és közvetlenül a G3 mellett tűzkoordinációs részleget játszik, mintha amerikában lenne.Az, hogy az ellenőrző német tábornoknak ez tetszett, senkit nem zavart, ahogy a német tábornok kitette a lábát, bennünket visszazavartak a saját harcálláspontunkra, ez nem amerika, tessék rendes beosztottként viselkedni, mert azzal tudunk mit kezdeni.

  NATO tagok lettünk, Szabó János azzal kezdte a miniszteri beiktató beszédét, mint tudják, mi kisgazdák elleneztük az ország NATO tagságát. Ekkor találtam ki a "NATO kollaboráns" kifejezést. A Varsói Szerződésben felejtett haderőben kollaboráns az, aki az új szövetség alkalmazási elveinek minél szélesebbkörű elsajátításáért tevékenykedik.

 gyulla

 

Előzmény: 1805 (20577)