Törölt nick Creative Commons License 2007.08.10 0 0 20552

A harckocsik számához és a páncélos erők csökkentéséhez:

 

A MH (vagy a minisztérium, nem tudom) ugye azzal magyarázza a tüzérség és nehézfegyverzet leszerelését, hogy mi belga és francia mintára szervezzük át a hadsereget, ahol nincs szükség nehéz fegyverekre, csak gyorsan mozgó kihívásoknak megfelelő profi blablablabala haderőre, mert az a tuti.

 

Namost akkor szépen bepötyögtem a wikibe a belga haderőt, és láss csodát, a harmadakkora Belgiumnak (igaz, lakossága kb. 10 mio, mint nekünk) 40.800 fős hadereje van, 132 db Leo1-essel (a harcértéke kb. a mi T72-eseinkenek is annyi, mint a Leo1-esnek, vagy annyi se) 218 lánctalpas csapatszállítója és 272 tábori lövege, (amiből 108 önjáró, 155 mm-es) van, illetve 86 db F-16 + tartalékok, összesen 90 db harci gép. Ez mintha nem azt az arányt tükrözni, amit nekünk sikerült elérnünk.

 

A másik példaképünk ugye Franciaország:

 

Itt van először is egy Idegenlégió, aminek a harcértékét nem kell külön ecsetelni.

Van neki szép csinos kis ATOMBOMBÁJA.

 

Ezenkívül: 786 db harckocsi (ebből Leclerc kb. a fele) + 317 db felderítő harckocsi

794 db tüzérségi löveg és több ezer pc törő rakéta ezen kívül persze kiváló légierő, és közel 300 támadóhelikopterrel és 450 db harci géppel.

 

Ezeken a mintákon elindulva sikerült nekünk a 12+3 db harckocsi, 6 db löveg és valami 4 db Mi24-est felmutatnunk, meg a 14 griffet. Van viszont rengeteg Rába teherautónk, aminek szerintem pont semmi értelme, mert ha kell, azt a civil életből is lehet foglalni...

 

Most akkor kit is másolunk itt kéremszépen? Mert szerintem senkit. Mindent elb@szunk.