kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.08.03 0 0 20350

Éhesló!

   Természetesen vannak ismereteim a két háború közti HTI-ről is. Bárány Nándor mérnök ezredes Optika című könyve a műegyetemen a 60-as évek végéig alapműnek számított. A magyar radar, vagy a légvédelmi tűzvezető műszer világszinvonal volt a maga korában. 2007-ben kevés egy kackiás bajusz e hagyományok ápolásához. Ma EDA van, meg transzformációs parancsnokság, meg NAMSA meg DARPA meg satöbbi, ebben az erőtérben a hivatal képtelen volt meglelni a helyét. Tudom, gúzsbakötve kellett volna táncolnia. Van néhány kedves ismerősöm a cégnél, minden tiszteletem az övék, de a cég egésze részese volt egy pótcselekvés sorozatnak.

   A 82mm-es automata aknavető, a VASZILJOK tudtommal szovjet licensz alapján készült, Várpalotán több bemutatót tartottam a vetővel, kitűnő eszköznek tartom. Hallgatóim és a főnököm, Koltay Imre alezredes utaztak ki több arab országba bemutatni és eladni az eszközt, nem tudom pontosan milyen tényezők hatására sikertelenül. Részt vettem egy magyarországi rendezvényen, ahol a magyar lövész tábornokokat kellett volna meggyőzni az eszköz hasznosságáról, Török Miklós vezérőrnagy MN rakéta és tüzérfőnök szerintem azért nem tudta meggyőzni tábornok kollégáit, mert maga sem hitt igazán az eszköz hatékonyságában.

      gyula

Előzmény: Éhesló (20321)