nemaan Creative Commons License 2007.07.13 0 0 2135
Sziasztok.

Arra lenne szükségem hogy valaki ezt mondja "persze ez is tökéletes" A mai naptol a Tecsóba 130ft 1liter repceolaj, a kérdésem az lenne, hogy ez jó üzemanyagna?(gondolom igen :)) Azt sejtem hogy kicsitt gyengébb mint az étolaj.(de a használt sütőolajnál csak jobb picit :)) Ezt is kell zsirtalanitani vagy nem?

A másik, a denaturált szeszes probléma vagyis nem tudom, hogy az e. Szóval ha denaturáltszeszt öntünk a használt vagy a nem használt sütőolajba akkor ugyebár ha összerázzuk tele lesz a flakon kis buborékokkal. Állitolag ez azért jó mert a zsirt igy mindenhonnan a felszinre hozza. Ugyebár 1 óra mulva a tetejéről összeszedi az ember egy papirtörlükendővel a kiült cuccott. Na de a a denatszesz az egy kis réteget képez a tetején ami tisztán látszik oldalról mert egy fehér csik húzodik a tetején. Na most ez az anyag ugye minden "tankolás" után több lesz a tankban mert, nem fogyasztom el az üzemanyagot 100% ban a következő tankolásig. Kérdésem az hogy mit öntsek a tankba hogy a denaturáltszesz keveredjen vele és távozzon a kipuffogó csövön. Arra már rájötem hogy a benzin kis mértékben javitja a keveredését.(kémiailag nem bizonyitottam csak szemre) Konkrét kérdésem mit tegyek mondjuk 3 havonta, hogy kiürüljön a cucc a tankból?
Ilyen egyszerű megoldás lenne jó mert nem vagyok valami nagy vegyész :D