Törölt nick Creative Commons License 2007.07.04 0 0 2126

Köszi az ajánlatot, de nem vállalok bepárlást. Engem a kompozít munkák, műanyag javítások érdekelnek :) A bepárláshoz nem értek, azt sem tudom mi fán terem.

 

Az olajpréseket már én is nézegettem a neten, találtam egy egy oldalt ahol egy házi készítésű hidraulikus olajprés volt látható. Sajna az oldal címe nincs már meg, mert újratelepítettem a gépem. A lényeg az, hogy volt egy citroenből származó hidraulika szivattyú amit egy nagyobb villanymotor hajtott meg egy lassító szílyáttételen keresztül, az olajszivattyú ami 170 atm körül tud nyomni, egy emelő autó 10 tonnás hidraulika munkahengere volt rákötve. Csináltak hozzá egy vastag csövet amibe a dugattyú bele tudott nyújtózni, ez volt a prés háza, az oldalán rengeteg furat ahol az olaj ki tudott folyni az alatta lévő vályúba. A cső vége nyitható volt, hogy a kipréselt magokból álló korongot ki tudja nyomni a csőböl. A fekvő cső másik végén felül egy nagyobb nyílás volt ahol be lehetett tölteni a magvakat. Kb 1 vödörnyi napraforgóból csinált egy nagyobb tányér méretü korongot pár másodperc alatt, minimális energia felhasználással. Mivel az emelő hidraulik munkahengerén mindkét irányú mozgáshoz volt betáp rész ezért csak 1 váltócsap kell a vezérléshez ami meghatározza, hogy melyik irányba menjen a dugatyú. azt nem tudom, hogy mennyi volt a préselt anyag olajmaradéka, de egy másik fényképen egy teherautóval áltak rá a tányérra és nem roppant össze alatta, szóval irtózatosan kipréselte.

Előzmény: Uldin (2123)