Törölt nick Creative Commons License 2007.06.22 0 0 242
Eddig kétszer voltam Szlovéniában, legutóbb 2 hete jöttünk vissza. Gyönyörű, csodálatos, olyan mint Ausztria csak fele-harmadába kerül, mint sógorék.

Mi Bohinjská Bistricában szálltunk meg a szlovén Telekom üdülőjében és szerintem nem piaci árat fizettünk, mert cserealapon voltunk. Egy bazi nagy apartmanért fizettünk napi 27 eurót. Ez 5 fő volt, de még 2-3 ember kényelmesen elférhetett volna. Van idegenforgalmi adó is, ez fejenként napi 1,01 euró volt.

Az élelmiszer árak egyáltalán nem vészesek, olyan mint itthon. Van ami kicsit drágább, van ami kicsit olcsóbb.

A szolgáltatások ára nehezen összehasonlítható. A bledi tavon a csónak 10 euróért vitt a szigetre és hozott vissza. A Postojnai barlang + Predjamai vár kombinált belépő ha jól emlékszem 22-23 euró volt. De ezért kapsz is ellenszolgáltatást !

Az éttermi árak hasonlóak az itthonihoz. Vasutaztunk is. Kb.: 20-25 km oda és ugyanennyi vissza összesen 1,5 euró.

A bohinji tónál a felvonó (950 méter szintkülönbség) oda és vissza összesen 10 euró.

A feleségem vett egy edzőcipőt (no name, de jónak tűnik) 59 euróért.

Szóval tűrhető.

A látnivalók. A barlangok, ami közül kettő kötelező: Postojna és Skocjanské jamé. Bled és a bohinji tó. A Trenta völgye (át Kobaridból Kranjska Gorába). A tenger szerintem sem egy nagy durranás, már csak azért sem mert össz-vissz van vagy 50 km a part, amiből 25 km a koperi kikötő. Sok az olasz is. A tengerparti 4-5 településből Piran még viszonylag jó.
A leges-legszebbek a kis hegyi falvak. Gyönyörűek, pl Bohinjská Belá, de a többi is.
Rám ez volt a legnagyobb hatással.
Angolul még a falusi eladó is tud valamilyen szinten Ez a legmegdöbbentőbb.


Ha tengerre vágysz, menj át Horvátországba, vagy olaszba, de legjobb Korzika.

Magyarral nem sokkal találkoztunk, igaz szezon eleje volt.
Előzmény: Törölt nick (241)