dr_kotasz0831 Creative Commons License 2007.06.04 0 0 18694

Szia Gyula!

 

Nem tudom,, hogy jól értelmezem e amit írsz, de ha az a tényállás, amit gondolok, akkor nem értem az álláspontod.

A MH létszáma sacc 21 000 fő.

Ebből legyénységi állomány sacc. 8 000 fő.

Nem tudom mekkora a fluktuáció, de tartok tőle, hogy nem alacsony.

Arra gondolsz, hogy akik otthagyják a sereget, azok legyenek tartalékosok?

 

Ha igen, akkor könnyen kialakulhat az a helyzet, hogy a 8000 fő X százaléka évente tölti fel a tartalék állományt. Azaz, az első évben lesz (20%-os fluktuációval számolva) 1600 fő tartalék, a második éveben 3600 stb. És sacc 10 év múlva lesz 10 - 15 000 főnyi tartalék. Persze sosem lesz ennyi, mert a tartalékosok is szerződést bonthatnak, alkalmatlanná válhatnak, meghalhatnak stb. Azaz, ha szeretnénk 50 000 főnyi tartalékot, akkor néhány tíz év alatt fel lehet tölteni az állományt ezzel a módszerrel, ami nekem soknak tűnik.

 

Ami még ennek a módszernek ellentmond, hogy aki leszerel a seregből, az nem azért teszi, mert annyira tetszett neki, hanem azért, mert ezért - azért elege volt, és nem hajlandó tovább csinálni. Azaz, könnyen lehetséges, hogy a teljes magyar tartalék alulmotivált, valaha volt, csalódott katonák egységévé is válhat. Ez még az előzőnél is nagyobb hiba volna.

 

Én

 

ui.: Hosszabb lelki vívódás után el tudok tekinteni a Dr. -tól, hívhatsz nyugodtan nullanyolcharmincegynek is.

Előzmény: kovacsgyula44 (18649)