smapy Creative Commons License 2007.04.23 0 0 1428

Sziasztok!

Mindenki érdekes meglátással van  a téma iránt

de már most jobb ha leszögezünk valamit.

Itthon tenyésztett ,kézhezszoktatott és kintről behozott mókus között óriási különbségek vannak,ezt saját tapasztalatból mondom.

Míg a tenyésztett mókusnál nagyon nagy az esélye hogy kézhezszokik(hanem biztos) addíg a behozott,befogott mókus soha,állandóan ha kiengeded szétrág mindent,mident megjelöl,össze vissza piszkít mert neki ez a természetes.

Csak egy példa nálunk 2 fíú van az egyik behozott a másik itthoni,a behozott mindig az odu legmélyén van fél mindentől,a stressz miatt hullatja a szőrét(AMI A VÉTELNÉL NEM LÁTSZOTT)a legkisseb mozdulatra is bevágodik az oduba csak ősszel lehet kiengedni igazán amikor kajaszerző hadjárat van mert csak akkor nem rág szét semmit mert akajával foglalkozik ,ja és téli álmot alszik.(viszont a befogott mókusok általában szebbek vagy szebbek lesznek)

A tenyésztett mókus kézhez szokik jól tartható tudod befolyásolni a viselkedését tehát betöretlen.Sokkal több örömöd lesz benne mintha megveszed 8000-ért és csak találgatsz hogy mi baja van.Én személy szerint nem azért veszek mókust hogy az odut nézegessem,szeretném ha körülöttem szaladgálna és örömöm lelném benne.Ha valaki meg tapasztalat nélkül vesz mókust az elöször kérje ki valaki véleményét aki jártas a témában mert alá lehet szaladni elég durván.

Én pl 21000 ft-ér vettem darabját a milyeinknek és meg vagyok elégedve,holott én is drágáltam.

Tehát aki 8000-ért vesz mókus annak számolni kell azzal hogy problémája lesz vele,ha meg nem akkor jól kifogta.(EZEN A FÓRUMON IS LESZNEK OLYANOK AKIK HASZONSZERZÉS REMÉNYÉBEN HÜLYESÉGEKET FOGNAK ÍRNI KÉREK MINDENIKT HOGY FIGYELJEN ODA EZEKRE)