pereckee Creative Commons License 2007.03.31 0 0 55
Fügebor - ahogy én készíte(tte)m :

Hozzávalók :

1. 20 literes kanna (obiban lehet venni 5-600 ft)
2. Kotyogó (borászati boltban lehet kapni pár száz forint)
3. Borélesztő (borászati bolt pár száz forin)
4. Káliumszorbát (borászati bolt pár száz forint)
5. borkősav (borászati bolt, vagy spar,tesco...)
6. Dugózó (borászati bolt kb 6000 ft)
7. Dugó (25-ös csomagokban lehet venni borászati boltban)
8. Üveg (borászati bolt...)
9. 2 kg füge (tesco)
10. 2 kg cukor (bárhol)
11. 6 liter víz (csap :)
12. 5 l-es befőttes üveg(ek) (ezt szereztünk, de biztos lehet boltban is kapni - ha nincs - vagy a nagymamától :)
13. Nagyméretű szűrő (háztartási bolt - ha otthon nem volna)
14. Filtrálló papír (borászati bolt)
15. tölcsér (háztartási bolt)

A 6 iter vízhez hozzáöntöm a 2 kg cukrot és addig melegítem, míg a cukor teljesen fel nem oldódik.
A 2 kg fügét összevágom apró darabokra (egyesek szerint erre nincs szükség, de nekem így vált be)
A 2 kg fügéből az egyik kiló szárított füge, míg a másik préselt füge (tescoban lehet mind a kettőt kapni 25 dkg 200 forint körül van) A szárított fügétől sötétebb lesz az ital színe, míg a préselt füge húsosabb, abból több "nafta" jön ki.

A feldarabolt fügét beleteszem a 20 literes kannába.
Ráöntöm a 6l cukros vizet.
Beleszórok egy csipetnyi borélesztőt (ettől jobban beindul a "forrás".)
Ráteszem a kannára a kotyogó-t. (időközönként kell rá önteni kis vizet, mert elpárolog)
Várok 6 hetet.
A levet leöntöm 5 literes befőttes üvegekbe (Ennek több oka is van: egyrészt a kannában maradt fügemaszlaghoz adok még egyszer 6 liter cukros szirupot (kétszer forralom fel) másrészt öntögetni sokkal könnyebb az 5 literes üvegből, mint a 20 literes kannából)
A leszűrt lére rászórok egy csipetnyi káliumszorbátot (ez leállítja az anyag forrását, és segít benne, hogy ne romoljon meg a cucc)
(Ide a nagykönyv borkősavat ír, azt is próbáltam, de a káliumszorbát is tökéletes - szerintem)
1 napig hagyom.
A nagyméretű szűrőre ráteszem a filtrálló papírt (előtte célszerű benedvesíteni a papírt) és a szűrőt ráteszem egy nagy edényre.
A papíron átszivárog a nedű. az edényből tölcsérrel átöntögetem üvegbe. Ha megtelt egy üveg, ledugózom.
Közben a maradék fügére ráöntöm a 6 liter cukros vizet és elteszem megint 6 hétre.(kotyogó a tetejére, egy kis borélesztőt bele)
a második 6 hét után megismétlem azt amit az elsőnél (5 l-es üveg, káliumszorbát, szűrés, dugózás)

Így jó pár liter fügeborra lehet szert tenni. De nem tart soká, mert finom és itatja magát. :-)
A második "eresztés" nem lesz olyan sötét színű, de sebaj, az íze éppoly finom, mint az első adagé :-)

Jó szórakozást mindenkinek az elkészítéséhez.

(Én így készítem, és annak aki eddig kóstolta, nagyon ízlett...)