Datum: 04. 09. 1938, Praha, Strahov
Druh zápasu: Středoevropský pohár, finále
Sestava: Bokšay - Černý, Daučík I. - Průcha, Daučík II. (Nožíř), Kopecký - Horák (Vacek), Šimůnek, Bican, V. Bradáč, Vytlačil
Branky: 30. Keményi 0:1, 34. Bican 1:1, 36. Šimůnek 2:1, 62. Kiss 2:2
Průběh: Po půlhodině hry udělal znervóznělý Daučík zbytečný faul a Keményi dal po trestném kopu Maďarů hlavou první gól utkání. Po pěti minutách, ve 34., vyrovnal Bican. A hned na to vzniká druhá branka. Akci založil Daučík, přihrál míč Bicanovi a ten přihrál nabíhajícímu Šimůnkovi - 2:1. Ale po poločase, po Průchově chybě, vyrovnal Kiss na 2:2. Experti a novináři soudili, že naději na úspěch mohla udržet jen výhra o 3 góly.

Branky: 11. Vytlačil 0:1, Šimůnek 0:2
Průběh: Slavia věděla, že nemá co ztratit. Začala odvážně a už ve 2. min. napálil Vytlačil míč do brankáře. Pak ale začali hrát Maďaři a slavisté nedělali nic jiného, než že se bránili. Bokšay měl mimořádně šťastný den, takřka zázračně zneškodnil několik střel Sárosiho a Toldiho. V 11. minutě přihrál Bican Vytlačilovi a ten dal z těžkého úhlu první branku Slavie. Domácí odpověděli novou vlnou útoků. Po jednom z protiútoků se však k míči dostal znovu Vytlačil a nádherným, načechraným centrem jej poslal před maďarskou branku. Tam si naběhl Šimůnek a hlavou vstřelil druhý gól. Slavia vyhrála 12. ročník soutěže.
Rozhodčí: Jewell (Anglie)
Diváci: 35.000