thehassan Creative Commons License 2007.03.27 0 0 17837
Ezt ne tőlem kérdezd, én nem vagyok személyügyi vagy pénzügyi szakember. De.
A béren kívüli juttatások adómentes mértékét teljesen ki kellene használni. Ez olcsóbb, mint a nettó fizetésre hajtani. [Kapcsolódóan, a honvédüdülők rendszerét a francba ki kellene már vágni. Hadd döntsem el én, hogy az üdülési csekkemet mire költöm (üdülőhöz meg nincs csókom, és ha rajtam múlik, nem is lesz sohasem).] A havi nettó a béren kívülivel együtt legyen "versenyképes". Ehhez kapcsolódik, hogy a béren kívüli dolgok emelése komoly hatást gyakorolhat (igaz, hogy a havi nettó alacsonyabb, de olyan egyebek kapcsolódnak, amik miatt anyagilag megéri). Az MH egységesen a piacon vásárlóként megjelenve elég komoly tényező lehetne. Ahogyan van kedvezményes T-Mobile telefon, lépjen fel, hogy legyen kedvezményes net, kedvezményes tömegközlekedés, kedvezményes benzin - összességében, jöjjön le az, hogy az "Életem árán is..." mondatban az éhhalál nincs benne, sőt. Az, hogy a lakáslízingbe beszáll a sereg, jó lépés - de tervezhet-e én a sereggel egy fiatal húsz évre?

Az utolsó kritériumhoz:
Ki KELL találni, hogy mit is akar a politika kezdeni ezzel a sereggel, és azt megcsinálni. De tényleg ki kell találni, és tényleg meg kell csinálni. Nem lehet az, hogy felújított laktanyából kivonul a sereg, tanfolyamra küldött fiatalnak nem kerül beosztás, öreg azért megy tanfolymra, hogy eljöjjön a nyugdíjidő. A tervezésbe, döntéselőkészítésbe be kell vonni a szakmailag topon lévő, gyakorlatot szerzett, de még fiatal katonákat, és nem csak a tiszteket! Sokszor a törzsőrmester többet tud egy témáról, mint hat alezredes együttvéve! Nem szabad tovább kísérletezni. Még nincs huszonötödik óra, de miért is kellene azt megvárni?
Előzmény: st_patrick (17833)