Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.03.26 0 0 1279
Lg, egyébként ezt az egészet nehogy félreértsd, ahogy írtam, itt a nézőpontok különböznek. Pl. az a fajta sporttörténetírás, amit a TF-en is tanítanak (és részben pedagógiatörténet is, továbbá a sportpolitikára koncentrál, harmadrészt meg erősen pozitivista, azaz leíró, illetve adatokra és nem összefüggésekre koncentráló), engem annyira nem érdekel, de világosak a szempontok, és néhány kiváló kötetet le is tettek az asztalra.
A magyar klubok történetéről szóló könyvekkel az a legnagyobb probléma, hogy csapnivaló nívójúak, és rendkívül felületesek. Látván, hogy már most mennyit tudsz az Újpest múltjáról, szerintem egy nagyon jó anyagot fogsz majd egyszer kihozni, akár egyedül, akár a barátaiddal, de nyilván a Te/Ti szempontjaitok mások lesznek. Pl. én (vagy Gazsi) biztosan nem írnám meg egyik klub történetét sem, hanem - ha már valami nagy fába akarnám vágni a fejszémet - akkor a három nagy klub rivalizálását mutatnám be.
Viszont erősíts, vagy cáfolj meg, de szerintem 2004 tavaszán kb. erről a témáról már váltottunk néhány e-mailt.